muhabbet kuşu

24 Temmuz 2008 Perşembe

Muhabbet kuşu yumurtaları ve yavruları

yavru muhabbet kuşuMuhabbet kuşu yumurtaları 18 gün sonra kırılır ve içinden yavrular çıkar. ilk çıktıklarında tüysüz ve kördürler.cinsiyeti anlaşılmaz. yavru oldukları için yem yiyemezler ortalama 1 ay boyunca anneleri bakar besler.bu 1 aylık süre içerisinde yavru muhabbet kuşu annesinden yem yemeyi, uçmayı ve önemli alışkanlıkları öğrenir.
ilk doğduğunda cinsiyeti anlaşılmaz demiştik. biraz büyümeye başladığında beyaz olan burun eti mavileşmeye başlar işte bu renk değişiminden anlamalıyızki o kuş erkek muhabbet kuşudur.

Şu muhabbet kuşunun çiftleşmesi için kesin çözüm ucuz fiyatıyla buradan sipariş verebilirsiniz.

http://www.murtik.com/gold-wings-kizistirici-muhabbet-yemi-150-gr.html

Ortalama olarak 1 yaşına gelen kuşlar yetişkin sayılır ve onlarda yumurtlayabilir.tabi bu süre değişiklik gösterir.

Bir muhabbet kuşu ortalama 2 - 9 arası yumurta yapar. yavruların yumurtadan çıkabilmesi için birde anne muhabbet kuşunun yanına erkek muhabbet kuşu gereklidir çiftleşmeleri için erkek kuş yoksa yavrularda olmaz.18 gün sonra yavrular çıkar. tüysüz cinsiyeti anlaşılmaz ve gözleri kördür.6 - 7 gün sonra gözleri çılır görmeye başlar. 5 - 6 hafta sonra gelişimi tamamlanır kanatları kuyruğu gelişir artık kendi kendine bakabilecektir. yavru yemi yiyebilir.bu süre farklılık gösterebilir.ortalama olarak böyledir.

Dişi kuşlar 4 yaşından erkek kuşlar ise 6 yaşından sonra yaşlanmaya başlar bunların erişkin yaşı zaten söylemiştik 1 yaşında olduklarındadır.

1 yorum:

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.